Události v Královéhradeckém kraji 15.1.2017

16.01.2017
Události v Královéhradeckém kraji 15.1.2017

Neděle 15. ledna 2017

Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky byli v neděli devět minut po 15. hodině přivoláni k odstranění sněhu ze střechy firmy v ulici Kumburská v Nové Pace na Jičínsku. Kvůli množství sněhu došlo k prosáknutí vody lepenkovou střechou do stropních stěn a hrozilo další poškození kanceláří a celé technologie výroby. Hasiči odklidili sníh z plochy zhruba šest krát 20 metrů. (foto: stanice Nová Paka)
Jednotky profesionálních hasičů z Jičína, Hořic a podnikových hasičů z Čepra Cerekvice odstraňovaly spadlý strom z vozovky u obce Lháň a vyprošťovaly osobní vozidla u Cerekvice nad Bystřicí a Chlumu.

Jednotka profesionálních hasičů z Náchoda byla v 11:29 hodin přivolána na žádost veterináře k vylovení uhynulé kachny na rybníku v ulici U Písníku v náchodské místní části Babí. Hasiči použili speciální plovoucí chodník na vodu a uhynulé zvíře uložili do dvou pytlů. Poté je předali majiteli rybníka a vrátili se zpět na základnu.
Ve 23:44 hodin hasiči z Náchoda vyprošťovali vozidlo v Maršově nad Metují.

K záchraně cestujících z autobusu, který ve špatném počasí uvízl na silnici v místní části Kunčina Ves ve Zdobnici na Rychnovsku vyjeli v neděli po 16. hodině profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Hasiči s vyprošťovacím automobilem a nákladním vozidlem zn. Tatra pro evakuaci osob se v těžkých podmínkách a za hustého sněžení dostali k místu události, kde zapadl autobus s 29 cestujícími. Postupně pomohli 20 dětem a devíti dospělým z autobusu do přistaveného hasičského vozidla pro evakuaci a současně pomocí jeřábu vyprostili autobusu z příkopu. Všechny evakuované osoby hasiči dopravili na rychnovskou čerpací stanice, kam dojel po vlastní ose také autobus. Nikdo z přítomných účastníků nebyl zraněn. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Dvě osoby byly zraněny při střetu dvou osobních vozidel v Příčné ulici v Potštejně na Rychnovsku. Na místo události vyjeli v 17:16 hodin profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Po střetu skončila obě vozidla mimo vozovku a jedno z nich převrácené na pravém boku. Dva lidé byli zraněni a převezeni záchrannou službou do nemocnice. Hasiči stabilizovali převrácené vozidlo tak, aby nedošlo k jeho pádu na druhý automobil a zabezpečili je proti požáru. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli v podvečer v rodinném domě v části Panská Habrová v Rychnově nad Kněžnou. Krátce před 18. hodinou byl na operační středisko hasičů ohlášen požár sazí v komíně. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Lukavice. Po příjezdu na místo hasiči pročistili komínové těleso a srazili žhnoucí saze, které následně vybrali brankou komínu. Požár nezpůsobil žádné škody na majetku. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyprošťovali v neděli večer dodávku ze sněhové závěje v Rybné nad Zdobnicí a také osobní vůz, který uvízl ve stejném místě.

Obě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky pomáhaly posypovému vozu, který sjel do příkopu v místní části Miškov v Dobrušce.

Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem vyjela v neděli v 16:59 hodin k odstranění stromu, který hrozil pádem na komunikaci u obce Doubravice na Trutnovsku.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje